Hoek van Holland – Harwich
Veerboten naar Engeland
Hoek van Holland – Harwich
Veerboten naar Engeland
De veerdienst Hoek van Holland-Harwich verbindt Nederland met Engeland. Momenteel is er slechts 1 veermaatschappij die deze route aanbiedt, Stena Line. De veerdienst gaat maximaal 14 keer per week met een vaartijd van ongeveer 6 uur 30 minuten.
De vaartijd en frequentie van de overtocht Hoek van Holland-Harwich kan afhankelijk van het seizoen variëren. Daarom raden we u aan steeds de meest actuele informatie op te zoeken.
Meer routes dan wie dan ook.
Vergelijk tarieven, tijden en routes op één plek.
Verander je plannen gemakkelijk met flexibele tickets.
Boek e-tickets en beheer reizen in de app.
Live tracking en realtime updates.
Eersteklas klantondersteuning wanneer je die nodig hebt.
Hook of Holland - Harwich Route-overzicht | ||
---|---|---|
Land van vertrek | Holland | |
Land van bestemming | UK | |
Aantal operators | 1 | |
Bedieningspersoneel | Stena Line | |
Gemiddelde prijs | 365 €* | |
Gemiddelde dagelijkse afvaarten | 1 | |
Gemiddelde wekelijkse afvaarten | 13 | |
Gemiddelde vaartijd | 8h 2m | |
Snelste Zeiltijd | 6h 30m | |
Eerste veerboot | 13:45 | |
Laatste veerboot | 22:00 | |
Afstand | 172 zeemijlen |
* Prijzen onder voorbehoud, prijzen zijn gebaseerd op de laatste 30 dagen, laatst bijgewerkt op 2024-11-05.
"Ferry is véél makkelijker dan vliegtuig!"
"Superrrrr"
"Al lang tevreden"
"A nice experience and good way to travel to UK"
Hoek van Holland is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een levendige badplaats met leuke cafés, winkels, restaurants en strandpaviljoens. Vooral in de zomer komt ‘De Hoek’ echt tot leven als liefhebbers van zon en zee te vinden zijn op het mooie zandstrand. Vanaf de sfeervolle Koningin Emmaboulevard heeft u een schitterend uitzicht op de vele zeeschepen die langs Hoek van Holland varen. Hoek van Holland heeft een belangrijke rol gespeeld in de Nederlandse geschiedenis. Sinds 1942 staat op de Noorderpier een grote geschutbunker die tijdens de Tweede Wereldoorlog deel uitmaakte van de Atlantikwall. Met behulp van deze verdedigingslinie wilde Duitsland zijn grip op de Europese kust versterken. Vandaag de dag doet de bunker dienst als museum en bezoekerscentrum.
Hoek van Holland is uitstekend bereikbaar met de auto of trein. Daarnaast gaat er een Fast Verry vanuit Hoek van Holland naar het nabijgelegen Rotterdam. De omgeving van Hoek van Holland leent zich uitstekend voor het maken van fiets- of wandeltochten.
De geschiedenis van Harwich wordt verteld door mooie historische gebouwen uit de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw. Een blikvanger is de Electric Palace Cinema. Deze bioscoop werd in 1911 gebouwd en is daarmee de oudste bioscoop van het Verenigd Koninkrijk. De Radar Tower bij Beacon Hill Fort was de eerste radarinstallatie van de Tweede Wereldoorlog en is op verzoek toegankelijk voor het publiek. Het Harwich Lifeboat station is een van de drukste reddingsbotenstations van Engeland. In het bijbehorende museum kunt u aan boord stappen van een voormalige reddingsboot. Vanuit het bezoekerscentrum op Ha’penny Pier worden in de zomermaanden wandeltochten georganiseerd onder begeleiding van gidsen die met veel enthousiasme vertellen over het leven in Harwich. In de stad bevinden zich verschillende restaurants waar uiteraard de typisch Engelse fish and chips worden geserveerd. Net even buiten Harwich ligt Dovercourt, een klein badplaatsje met veel allure.
Harwich is een kleine stad die prima wandelend te verkennen is.